Hakkımızda

BİZ KİMİZ

Yansıma Aile Danışma Merkezi, 7 yıl önce “ her insan hayatın bir yansımasıdır” sloganıyla yola çıktı. Yansıma’nın , bu yedi yıldır çocukların ve onların anne babalarının büyük bir istek ve şevkle geldikleri bir yuva ve mekan haline geldiğini büyük bir keyifle görüyor ve yaşıyoruz. Çocuklar bizim herşeyimiz ; canımız , göz bebeğimiz , geleceğimiz... Onların mutlu, sağlıklı ve başarılı bir birey haline gelmeleri bizlerin ve tüm toplumun en önde gelen görevi ve hedefi. Her çocuk başka ; her çocuk bir dünya. Biricik, eşşiz, sınırsız, yalansız, dolansız... Bu “dünya”lara sevgimiz ve saygımız sonsuz. Onlara dokunmak, onlarla birlikte öğrenmek, anlamak, gelişmek, büyümek bizim hem işimiz, hem de en öncelikli varlık ve gerçekleşme nedenimiz. Onlarrın mutlu , başarılı ve sağlıklı bir büyüme yolculuğuna hiçbir şeyin engel oluşturamayacağına inanıyoruz. Siz de inanın... Onlara , bize , kendinize ve bu yolculuğa... Aramıza ve dünyamıza hoşgeldniz !

AMACIMIZ

Yansıma Aile Danışma Merkezi olarak amacımız; Hamilelik döneminden başlayarak, çocuğunuzun gelişimin takip edilmesini sağlamak, Çocuğunuzun gelişimindeki olası problemleri erken fark etmek ve bilgilendirmek, Çocuğunuzu yetiştirirken, çocuğun davranışlarının hangilerine müdahale edip hangilerine etmeyeceğininiz öğretmek, Okul başarısı etkileyen faktörler hakkında bilgilendirmek, çocuğunuzun okul başarısını artırmak, Çocuğunuzda gördüğünüz davranış bozukluklarının nedenlerini araştırmak ve doğru tutum sergilemek, Etkili anne-baba tutumları konusunda bilgi eksikliğini ve aile içindeki tutarsızlıkları gidermek, çocuğunuza uygun model olmayı öğretmek,

VİZYON & MİSYONUMUZ

Mutlu çocuk yetiştirmenin sırrı; doğru anne, baba ve çocuk ilişkisinde saklıdır. Mutlu birey; mutlu eş olacaktır. Mutlu eşler de mutlu ve özgüveni yüksek çocuklar yetiştirecektir. Kurumumuz, anne babaların bilgi ve becerilerini arttırmaya, onların ebeveynlik işini benimsemelerine, çocuklarının gelişim dönemlerinde karşılaşabilecekleri sorunları önlemeye yönelik koruyucu ruh sağlığı hizmetleri sunmaktadır. Her aile tek ve biriciktir. Bu ilkeden yola çıkarak aile üyelerinin bireysel ve birbirleriyle ilişkilerinin güçlenmelerinde destek olmaktayız.